Tvoj účet nieje VIP.
Preto sú tvoje funkcie a možnosti značne obmedzené.
Pre aktiváciu VIP klikni sem.

Gaetano Donizetti: Marie Stuartovna / Maria Stuarda (2013)(IT)[WebRip][720pLQ] | SkTorrent.eu

Cz-SkTorrent open Tracker, na volné zdielanie súborov. Pridajte sa k nasej komunite a získajte pristup k tisícom torrentov.

 • vysoká rýchlost
 • úplne zdarma
 • prevazne Slovenska a Ceska scena
 • ste tu s nami uz 5 rokov - Dakujeme
 • Vitaj Guest (Login) Ako stahovat
  torrenty?
  Torrenty:
  v1 textová
  v2 obrázková
  v3 online filmy
  Ako sa stat
  Uploaderom
  Online
  Filmy
  Forum
  Pravidlá
  BitTorrent
  klient
  Meno: Heslo:
  Zaregistrovat
  Po zaregistrovaní mozte volne stahovat
  Zabudol som heslo

  Torrent's details
  Gaetano Donizetti: Marie Stuartovna / Maria Stuarda (2013)(IT)[WebRip][720pLQ] Názov:Gaetano Donizetti: Marie Stuartovna / Maria Stuarda (2013)(IT)[WebRip][720pLQ] Hodnocení:N/A Stiahnut
  Pozriet Online
  Kategória:TV Pořad Velikost:3.9 GB BitTorrent klient
  Pridaný: Súbory:
  Skontrolován:2021-05-06 Peerov:0 (Seed: 0, Leech: 0)
  Zaner: Uploader:Uvidis, az ked budes
  VIP
  Kúp nám Pivo 1,10€

  Kúp nám Pivo
  Podporte nas na Facebooku !
  Pridaj do zalozky
  Pridaj do zalozky
  Gaetano Donizetti: Marie Stuartovna  Záznam přímého přenosu z Metropolitní opery v New Yorku.


  WIKIPEDIE

  Jazyk: IT
  Komentář: CZ
  Titulky: CZ - v obraze
  Originální název: Donizetti: Maria Stuarda
  Rok výroby: 2013 ( ČT 2016 )
  Vysílání: 2.12.2017 - 20:20
  Žánr: Hudební / Drama
  Délka: 143 min.
  Bonusy: Ne
       
  Vznik Donizettiho opery Marie Stuartovna je svázán s rokem 1834, s dobou, kdy byl skladatel na vrcholu své kariéry. V uplynulých dvanácti měsících měl mimořádně hodně práce: Ve třech různých městech provedl čtyři nové opery (Pařížanku ve Florencii, Torquata Tassa v Římě, Lucrezii Borgiu v Miláně a Rosmondu Anglickou znovu ve Florencii). Pro Benátky připravil revidovanou verzi své opery Fausta z roku 1831 a před sebou měl další úkol – novou operu pro Neapol, Teatro San Carlo. A protože stejně jako jeho současníci podléhal kouzlu nové romantické literatury, nemohl pominout ani anglickou historii jako lákavý pramen jevištně účinných témat. Pomýšlel původně na Marii Tudorovnu či Hraběte Essexe, oblíbence královny Alžběty, až shodou různých okolností padla volba na osud skotské královny Marie a literární předlohou se stala tragédie Friedricha Schillera Marie Stuartovna. Výrazný dramatický konflikt, bohatá psychologie postav, lyrické pasáže, které přímo vybízely ke zpěvu, a v neposlední řadě Schillerem velmi účinně napsaný příběh. O jeho nešťastném konci každý předem ví, a přesto do poslední chvíle doufá, že tomu bude jinak. Vzhledem k operní praxi té doby se Donizetti pustil na tenký led. Napsal dílo, v němž vystupovaly dvě primadony. Do jisté míry se mu to vymstilo, protože při jedné z hlavních zkoušek se dámy na jevišti popraly. Donizetti to bravurně zvládl, ale nedokázal zabránit zákazu premiéry ze strany cenzury. Cenzurní zásahy provázely dílo i nadále a navíc ho i v pozdějších letech pronásledovala smůla jako kupř. nachlazení zpěvaček, které vzbudilo fámu, že dílo není vhodné pro jeviště. Naposledy se hrála Maria Stuartovna v roce 1865 a z repertoáru zmizela prakticky na sto let. Její první novodobé nastudování se datuje rokem 1958. Ale trvalý úspěch a obdiv sklízí až od florentského uvedení v roce 1967, kdy v hlavních rolích vystoupily Leyla Gencer a Shirley Verret. Od té doby v opeře zazářilo množství světových operních hvězd. Taková je i tato inscenace Metropolitní opery v New Yorku s americkou mezzosopranistkou Joyce DiDonato jako Marií Stuartovnou a jihoafrickou sopranistkou Elzou van den Heever. Kromě znamenitých pěveckých výkonů má tato inscenace ještě jednu přednost – pravdivé herecké výkony. Obě dámy jsou vynikající herečky a režisér David McVickar patří k nejlepším světovým operním režisérům současnosti. Je na co se těšit.


                       

  ...

  pohee,

  + Pridaj vlastnu verziu tohto torrentu +


  Upozornenie:
  Ziadny zo zobrazených súborov sa nenachádza na tomto serveri. Server slúzi len k síreniu vlastnorucne vytvorených aplikácií, videí, hudby ai. Autori stránok nenesú ziadnu zodpovednost za zverejnené odkazy, komentáre a obsah súborov. Vsetky komentáre, odkazy, súbory ktoré by svojou povahou mohli byt v rozpore zo zákonmi sem vkladáte na vlastnú zodpovednost. Autori stránok si vyhradzujú právo cenzúry odkazov, komentárov príp. súborov, ktoré by svojou povahou mohli byt v rozpore zo zákonmi a dobrými mravmi. Dodrzujte pravidlá!


  No comments...


  Back

  Na serveru se nenalézají zádne soubory. Za odkazy jsou výhradně zodpovědní uzivatelé a návstěvníci tohoto trackeru. Administrátor není zodpovědný za pridaný obsah ani za skody zpusobené uzivateli. Rozsirovat stránku nebo její obsah bez souhlasu ownera je zakázano. Nesmíte pouzívat tuto webovou stránku pro distribuovaní nebo download zádného materiálu pokud nemáte povolení od príslusného vlastníka práv. Uzivatelé jsou zodpovědní za dodrzování těchto pravidel a podmínek. Owner má právo kdykoliv změnit pravidla tohoto trackeru.

  [ Script trval: 0.064 sec. ] - [ GZIP: enabled ]
  BtiTracker (1.4.8) by Btiteam
  Je zhruba 00:15

  TOPlist