Tvoj účet nieje VIP.
Preto sú tvoje funkcie a možnosti značne obmedzené.
Pre aktiváciu VIP klikni sem.

Illies Florian - Rok 1913 (Lukas Hlavica)2013(8h47m)=84% | SkTorrent.eu

Cz-SkTorrent open Tracker, na volné zdieľanie súborov. Pridajte sa k našej komunite a získajte prístup k tisícom torrentov.

 • vysoká rýchlosť
 • úplne zdarma
 • prevažne Slovenská a Česká scéna
 • ste tu s nami už 10 rokov - Ďakujeme
 • Vitaj Guest (Login) Ako stahovat
  torrenty?
  Torrenty:
  v1 textová
  v2 obrázková
  Ako sa stat
  Uploaderom
  Online
  Filmy
  Forum
  Pravidlá
  SkTSocial
  BitTorrent
  klient
  Meno: Heslo:
  Zaregistrovat
  Po zaregistrovaní mozte volne stahovat
  Zabudol som heslo

  Illies Florian - Rok 1913 (Lukas Hlavica)2013(8h47m)=84% Názov:Illies Florian - Rok 1913 (Lukas Hlavica)2013(8h47m)=84% Hodnocení: Stiahnut
  Pozriet Online
  Kategória:Mluvené slovo - Velikost:244.2 MB BitTorrent klient
  Pridaný: Súbory:
  Skontrolován:2024-02-11 Peerov:29 (Seed: 27, Leech: 2)
  Zaner: Uploader:Uvidis, az ked budes
  VIP
  Kúp nám Pivo 1,10€

  Kúp nám Pivo
  Pridaj do zalozky
  Pridaj do zalozky

  UKÁZKA  Illies Florian

  Rok 1913


  čas: (8h47m) L.P (2013)
  účinkují: (Lukáš Hlavica)
  Detektivky, Novely, povídky, jiné čtivo a nebezpečné deviace  Florian Illies - Rok 1913
  Z knihy německého spisovatele popisující kulturní svět před sto lety vybírá překladatel Tomáš Dimter.
  Čte Lukáš Hlavica. Hudba Louis Armstrong.

  Premiéra 1. dílu 2. 3. 2013 (ČRo 3 Vltava),

  Florian Illies - 1913. Léto jednoho století
  Panoráma jediného roku, kterým začíná naše přítomnost.

  1913: rok, kdy se zdá, že vše je možné. Doba nebývalého rozkvětu, kdy vznikají extrémní umělecká díla, jako by už neměl přijít žádný zítřek. Zároveň je však už ve vzduchu tušení rozpadu, toho, že lidstvo ztrácí svou nevinnost. Rok, kdy se prudce střetává devatenácté a dvacáté století. Proust hledá ztracený čas, Malevič maluje čtverec, Kafka píše nekonečně dlouhé a nezměrně krásné dopisy Felici Bauerové, Stravinskij a Schönberg vyvolávají neslýchané skandály, Duchamp montuje kolo na kuchyňskou stoličku, Kirchner zas a znovu maluje Postupimské náměstí. Patnáctiletý Brecht se stává šéfredaktorem augsburského školního časopisu a dvanáctiletý Louis Armstrong se poprvé chopí trubky. Joyce a Musil si dávají kávu
  v Terstu, Freud a Rilke pro změnu skleničku v Mnichově. V Essenu se otevírá prototyp prvního supermarketu Aldi, v Miláně zase první filiálka módního domu Prada. Do Vídně k Trojanovským přijíždí pod krycím jménem Stavros Papadopulos Stalin a v Mnichově prodává jeden rakouský pohlednicový malíř jménem Adolf Hitler své chabé městské veduty.
  1913: počátek a konec, triumf a melancholie, vše se prolíná a stává se uměním. Po tomto roce už nic není tak jako dřív. Brilantní stylista Florian Illies s tichým humorem vyvolává k životu kouzlo klíčového okamžiku kulturních dějin.

  Jen v Německu se prodalo více než 200 000 výtisků, kniha se několik měsíců drží na předních místech žebříčku Spiegelu. Práva na její vydání byla dosud prodána do 13 zemí.

  Illies píše o souvislostech a vzájemných vazbách s nevídanou lehkostí, každá věta je na svém místě, každé slovo je pečlivě zvážené. A všechno dohromady tak podivuhodně souzní. […] Velice zřídka se stává, že by někdo zodpověděl otázku, nakolik umění ovlivňuje společnost, tak srozumitelně.

  Arnold Schönberg se bojí pátku třináctého, básník a c. k. knihovník Robert Musil si po sexu s vlastní manželkou píše do diáře "C" (jako coitus), Sigmund Freud se rozkmotřuje s Carlem Gustavem Jungem, publikum si nese na Schönbergův koncert klíče a Franz Kafka píše Felice... To vše za doprovodu trubky Louise Armstronga, který právě v roce 1913 dostane první trubku od svého zoufalého vychovatele... Skvěle načteno Lukášem Hlavicou.

  Formát                                      :M4a
  Bit rate mode                             : Variable
  Bit rate                                      : 64 kb/s
  Kanál(y)                                    : 2 kanály
  Sampling rate                            : 44 kHz


  ФАК Ю  pohee, Zmetek209, hajan, edudantfranc, xjoni, Hebrejec, Tondik2, Andy28, chanel777,

  + Pridaj vlastnu verziu tohto torrentu +


  Upozornenie:
  Ziadny zo zobrazených súborov sa nenachádza na tomto serveri. Server slúzi len k síreniu vlastnorucne vytvorených aplikácií, videí, hudby ai. Autori stránok nenesú ziadnu zodpovednost za zverejnené odkazy, komentáre a obsah súborov. Vsetky komentáre, odkazy, súbory ktoré by svojou povahou mohli byt v rozpore zo zákonmi sem vkladáte na vlastnú zodpovednost. Autori stránok si vyhradzujú právo cenzúry odkazov, komentárov príp. súborov, ktoré by svojou povahou mohli byt v rozpore zo zákonmi a dobrými mravmi. Dodrzujte pravidlá!


  No comments...


  Back

  Na serveru se nenalézají zádne soubory. Za odkazy jsou výhradně zodpovědní uzivatelé a návstěvníci tohoto trackeru. Administrátor není zodpovědný za pridaný obsah ani za skody zpusobené uzivateli. Nesmíte pouzívat tuto webovou stránku pro distribuovaní nebo download zádného materiálu pokud nemáte povolení od príslusného vlastníka práv. Uzivatelé jsou zodpovědní za dodrzování těchto pravidel a podmínek. Owner má právo kdykoliv změnit pravidla tohoto trackeru.

  [ Script trval: 0.076 sec. ] - [ GZIP: enabled ]
  Je zhruba 18:41
  sql

  TOPlist