Tvoj účet nieje VIP.
Preto sú tvoje funkcie a možnosti značne obmedzené.
Pre aktiváciu VIP klikni sem.

Solzenicyn Alexandr Isajevic - Trkalo se tele s dubem (Petr Pelzer)2002(4h37m59s) | SkTorrent.eu

Cz-SkTorrent open Tracker, na volné zdielanie súborov. Pridajte sa k nasej komunite a získajte pristup k tisícom torrentov.

 • vysoká rýchlost
 • úplne zdarma
 • prevazne Slovenska a Ceska scena
 • ste tu s nami uz 5 rokov - Dakujeme
 • Vitaj Guest (Login) Ako stahovat
  torrenty?
  Torrenty:
  v1 textová
  v2 obrázková
  Ako sa stat
  Uploaderom
  Online
  Filmy
  Forum
  Pravidlá
  BitTorrent
  klient
  Meno: Heslo:
  Zaregistrovat
  Po zaregistrovaní mozte volne stahovat
  Zabudol som heslo

  Solzenicyn Alexandr Isajevic - Trkalo se tele s dubem (Petr Pelzer)2002(4h37m59s) Názov:Solzenicyn Alexandr Isajevic - Trkalo se tele s dubem (Petr Pelzer)2002(4h37m59s) Hodnocení: Stiahnut
  Pozriet Online
  Kategória:Mluvené slovo Velikost:254.7 MB BitTorrent klient
  Pridaný: Súbory:
  Skontrolován:2022-09-28 Peerov:20 (Seed: 20, Leech: 0)
  Zaner: Uploader:Uvidis, az ked budes
  VIP
  Kúp nám Pivo 1,10€

  Kúp nám Pivo
  Pridaj do zalozky
  Pridaj do zalozky

  UKÁZKA

  Alexandr Isajevič Solženicyn

  ????????????????????????????
  —\_(?._/—....—\_(?._/—

  Trkalo se tele s dubem

  Autobiografie

  čas: (4h37m59s) L.P 2002
  účinkují: (Petr Pelzer)


  Alexandr Solženicyn. Vybrané kapitoly z autobiografie světoznámého ruského spisovatele. Překlad Ludmila Dušková. Připravil Václav Daněk. Režie Hana Kofránková.

  Čte Petr Pelzer.

  Natočeno 2002. Premiéra 4. – 15. 11. 2002 (Vltava, 11:30 h.) v cyklu Osudy. Repríza 5. – 15. 12. 2018 (ČRo Plus, 23:33 h.) v cyklu Radiokniha.

  Obsah: 1. Spisovatel v ilegalitě – 2. Ivan Děnisovič otevírá brány -  3. Poznámky z prvního kremelského setkání -  4. Poznámky z druhého kremelského setkání – 5. Ideologický kolotoč se rozjel – 6. Tele v břiše krávy – 7. Raněné zvíře bývá nebezpečné – 8. Oprátka se přetrhla – 9. Rakovina – 10. Trkalo se tele s dubem.

  „Trkalo se tele s dubem“, toto ruské přísloví, připomínající naše „hlavou zeď neprorazíš“, si zvolil světoznámý autor proslulého románu Souostroví Gulag jako název svých literárních memoárů. Vybrané kapitoly z této knihy, která i u nás vzbudila mimořádnou pozornost a vyvolala mnoho rozporuplných ohlasů, jsme zařadili do cyklu Osudy. V režii Hany Kofránkové čte Petr Pelzer.

  Alexandr Solženicyn vydal své literární memoáry ihned po svém vypovězení z vlasti, roku 1974. (Jejich úvodní část byla však napsána již několik let předtím, zjara roku 1967. Kromě této části obsahuje kniha v posledním vydání ještě několik tzv. Dodatků z let 1967 – 1975.) Z téměř 600 stránkového svazku mohl Václav Daněk pro deset půlhodinek rozhlasového vysílání vybrat jen zlomek. Soustředil se především na první třetinu knihy – počátek 60. let, období kolem XXII. sjezdu KSSS a dočasného politického ?tání? za Chruščovovy éry; právě v té době došlo k vydání Solženicynovy slavné novely Jeden den Ivana Děnisoviče v časopise Novyj mir. Solženicyn s dokumentární přesností popisuje, jak k tomu došlo a co následovalo potom; výraznou postavou jeho memoárů je šéfredaktor Nového miru básník Alexandr Tvardovskij; peripetie jejich složitého pracovně-přátelského vztahu je výmluvným svědectvím doby. Atmosféru schůzí a monstrózních setkání nejvyšších stranických činitelů se spisovateli dokládá Solženicyn podrobnými stenografickými záznamy. Závěrečná část naší četby pak popisuje, jak byl Alexandr Solženicyn v roce 1974 vypovězen z vlasti. České vydání Solženicynových memoárů pod poněkud zavádějícím názvem Autobigrafie (Academia, 2001, překlad Ludmila Dušková) vzbudilo řadu ohlasů, dlužno říci, že většinou pro Solženicyna nelichotivých. Vytýká se mu jeho mesianismus, neúměrné literární ambice, přeceňování významu vlastní osobnosti; o jeho představách, jak reformovat Rusko po pádu komunismu, se hovoří s neskrývaným despektem… Nelítostným kritikům jako by se vytratilo z paměti, že bývalý mukl Solženicyn skutečně dokázal to, co si kdysi tajně předsevzal: podstatně zasáhnout do osudu své země. Jeho odvážné svědectví o poměrech v sovětských koncentrácích zahájilo novou etapu nejen v ruských, ale i světových dějinách. Vytrvalé trkání tvrdohlavého telete přece jen dokázalo pohnout příslovečným dubem…


  Formát : MP3
  Bit rate mode                            : Constant
  Bit rate                                     : 128 kb/s
  Kanál(y)                                    : 2 kanály
  Sampling rate                            : 44,1 kHz

  Dudan_52, edudantfranc, roty, Hebrejec, hklucka, Hippies, mirek1730, bigglebowsky,

  + Pridaj vlastnu verziu tohto torrentu +


  Upozornenie:
  Ziadny zo zobrazených súborov sa nenachádza na tomto serveri. Server slúzi len k síreniu vlastnorucne vytvorených aplikácií, videí, hudby ai. Autori stránok nenesú ziadnu zodpovednost za zverejnené odkazy, komentáre a obsah súborov. Vsetky komentáre, odkazy, súbory ktoré by svojou povahou mohli byt v rozpore zo zákonmi sem vkladáte na vlastnú zodpovednost. Autori stránok si vyhradzujú právo cenzúry odkazov, komentárov príp. súborov, ktoré by svojou povahou mohli byt v rozpore zo zákonmi a dobrými mravmi. Dodrzujte pravidlá!

  1
  Dudan_52
  Ratio 0.4

  VIP

  28/09/2022 12.40.24
  Ďakujem, od detstva som veril, ze ríša zla vyda svoje tajomstva. AJ ked je to stare, pomoze to zrovnavat s inymi udalostami.


  Back

  Na serveru se nenalézají zádne soubory. Za odkazy jsou výhradně zodpovědní uzivatelé a návstěvníci tohoto trackeru. Administrátor není zodpovědný za pridaný obsah ani za skody zpusobené uzivateli. Nesmíte pouzívat tuto webovou stránku pro distribuovaní nebo download zádného materiálu pokud nemáte povolení od príslusného vlastníka práv. Uzivatelé jsou zodpovědní za dodrzování těchto pravidel a podmínek. Owner má právo kdykoliv změnit pravidla tohoto trackeru.

  [ Script trval: 0.046 sec. ] - [ GZIP: enabled ]
  Je zhruba 21:21
  sql

  TOPlist